ديگر ابزار ها
نام کاربری
نام
تحصیلات
وضعیت تاهل
جنسیت
جستجو
مشخصات
arvin
7 پست
موزیک


گونه در طراحی نما خانه از لبه ها هوشمندانه استفاده کنیم؟

چگونه در طراحی نما خانه از لبه ها هوشمندانه استفاده کنیم؟

 

یکی از قسمت های جذاب طراحی خانه، لبه است و عملکردی شبیه قفسه دارد چون روی هر کدوم می تونید لوازمی که دوست دارید قرار بدید. اما قفسه ها و لبهاز نظر شکل با هم تفاوت دارند.
قفسه یک قطعه افقی چسبیده به دیواره در حالیکه یک لبهممکن است مثل یک دیوار ساخته بشه با بالای دیوار قرار بگیرد. لبه ها ممکن است عمقی یا سطحی باشند و کاربرد زیادی داشته باشد. اگر شما در حل ساخت یا باز سازی یک خانه هستید می تونید بر اساس علاقتون از این جزییات طراحی استفاده کنید. اگر در حال حاظر یک لبه دارید روش های زیر را برای استفاده موثر از آن در نظر بگیرید.

1.    راهرو.

راهرو
یک لبه بر روی دیوار برای ایجاد یک ترکیب معماری بسازید. 
تزیین کردن. فضای ورود به خانه را می توانید با ایجاد یک لبه زیبا کنید و به این فضای باریک عمق اضافه کنید. قلابهایی را در زیر لبه برای آویزان کردن کلاه و کیف نصب کنید. همچنین لبه ها مکانی برای نمایش دکورهای سه بعدی است مانند نمایش کلمه عشق (Love) در عکس بالا.
طراحی کامل دیوارهای کوتاه .ممکن است خانه ی شما دیواری کوتاه برای جدا کردن اتاق ها داشته باشد. در ساخت و ساز های جدید، از این دیوارها به عنوان راه حلی مقرون به صرفه استفاده میشه چون قاب گرفتن این نوع دیوارها ارزون تره. به جای اینکه این دیوار کوتاه رو به عنوان یک تیغه ساده رها کنید، می تونید با یه طراحی خوب دیوار رو تزیین کنید و زیبایی خونه تون رو ارتقا بدین.
این عکس به خوبی تفاوت بین لبه و قفسه رو نمایش میده، از طرفی قفسه چوبی از طرف دیگه قسمت چسبیده به نیمه پایینی دیوار سمت چپ که در اینجا برای نمایش چراغها استفاده شده است. 
لبه کامل. در اینجا از دیواری کوتاه برای جدا کردن ورودی و اتاق نشیمن با طرحی تمیر و جالب به جای یک تیغه ساده، استفاده شده است. این مدل لبه ها رو می تونید با گل طبیعی تازه، یک ردیف کتاب یا لامپهای کوچک تزیین کنید.

2.    آشپزخانه

kitchen
یکی از محل های هوشمندانه برای ساخت لبه آشپزخونه است جایی که به قابلیتهای زیادی کوچکی نیاز داری.
لبه بک اسلش. در اینجا مثالی عالی از لبه بک اسلش نشون داده شده است. این لبه به اندازه کافی عمیق هست که بتونید چیزهایی مثل گلدان های کوچک، ادویه جات، ترشی جات و یا بطری یا صابون رو روی لبه بزارید.
لبه به شکل نیمکت. یک نیمکت روشی کلاسیک برای ساخت یک غذا خوری بزرگ در  فضایی کوچک است. در اینجا لبه به وسیله پشت قسمت نشیمن ایجاد شده است و نقطه ای ایده آل برای گذاشتن گل یا سایر وسایل تزیینی است.
لبه به شکل بار. بسیاری از خانه ها و آپارتمانها آشپزخانه های کوچکی دارند مانند عکس بالا دارند، لبه ای در قسمت پایین فضایی کوچک برای خوردن صبحانه را ایجاد کرده است، و لبه نصب شده در بالای دیوار برای گذاشتن وسایل تزئینی و لوازم سفالی کاربرد مناسبی دارد.

3.    اتاق خواب.

bedroom
اتاق خوابهای کوچک چالش های طراحی هست

هفت مرحله برای ساختن خانه ای جدید کدام است ؟

با استفاده از راهنمایی های این مطلب، خانه رویایی خودتون رو بسازید و از مراحل ساخت خانه تا نمای آن لذت ببرید.
ایجاد یک ساختمان جدید یا بازسازی ساختار موجود، یک سفر برای شناخت خودتونه اینکه کی هستین، هدفتون چیه، چرا زندگی می کنید و کجا می خواهید زندگی کنید. این فرصتی برای شما که رابطه خودتون رو با دنیا، دوستان و از همه مهمتر خودتون مشخص کنید. ساختن یک خونه چیزی بیشتر از ساختن سه اتاق خواب و حمومه.

ایجاد ذهنیت قبل ساخت خانه
مثل هر سفر دیگه ای، شما باید تحقیقات و برنامه ریزی های مربوط به سفر رو انجام بدین. شما باید ذهنیتی از پایان کار و هزینه ای نهایی رو داشته باشید. در حالیکه شما نمی تونید این راه رو تنهایی برید، داشتن یک راهنمای با تجربه راه لذت بخش تر و مفیدتری رو برای سفر بهتون نشون میده.
مراحل رو بر اساس ترتیب زمانی برای ایجاد خانه ای جدید بررسی می کنیم.

مراحل ساخت خانه

شروع یک پروژه: برای شروع ساخت، یک معمار، پیمانکار عمومی و یک شرکت طراحی باید پیدا کنید  و حتی یک شرکت معتبر برای نمای سنگ خونتون چه سنگ مصنوعی باشه چه سنگ انتیک مهم اینه صدراستون میتونه بدون شک بهترین انتخابتون باشه.
این جمله رو از معمار معروف دنیا ، چارلز مور را به یاد داشته باشید: اگر به اندازه کافی مراقب باشید، کارتون رو درست انجام دادید. شما لوازم زندگیتون و رویاهاتون رو با هم جمع می کنید و جایی رو می سازید که فقط مختص شماست.
مواد تشکیل دهنده مهم هستند،  روش ساختن خانه را سرپرستی کنید.

1.    مشخص کردن اهداف در ساخت خانه

1سنگ انتیک
 ایجاد خانه ای جدید یعنی مشخص کردن هدفهای جدید و تعیین مراحلی برای رسیدن به این اهداف. شما باید پاسخ همه سوالات را داشته باشید تا بتوانید اهداف خود را مشخص کنید.
برای مشخص کردن اهدافتون باید فعالیت های سمت راست و چپ مغز رو راضی نگه دارید. بنابراین لیست اهدافتون شامل دو قسمته: سمت علمی، گوشت و سیب زمینی و سمت عاطفی، بستنی و کیک که هر کدوم از اینها مهم هستند و باید به رسمیت شناخته شوند تا نتیجه نهایی رو منعکس کنند.
سوالایی که باید از خودتون بپرسین:
•    شما می خواهید به چه چیزی برسید؟
•    می خواهید کجا باشید؟
•    ساخت خانه و نمای آن چه هزینه ای خواهد داشت؟
•    واقعا دست یافتنیه؟
•    آیا برنامه A جهت داره؟
•    برنامه B چیه؟
به هر حال وضعیت اهداف چیزیه که معمارها به اون به عنوان برنامه اشاره دارند. بنابراین وقتی که معمار میگه برنامه فقط به اهداف فکر کنید.

2.    ایجاد بودجه ساخت و نما منزل

 بودجه یکی از قسمت های اصلی هر هدف رو تشکیل میده که باید به عنوان یک کار جداگانه در نظر گرفته شود. وقتی که بودجه بندی می کنید، اول از جایی شروع می کنید که می تونید تهیه کنید و اینکه چطور هزینه ها با برنامه کلی شما برای آینده متناسب خواهد بود. وقتی که شما آماده دریافت جزییات باشید، شامل هر چیزی که مربوط به پروژه باشه مثل: هزینه زمین، هزینه های محلی و مالیات ها، هزینه های مهندسی و طراحی، هزینه های ساخت و مبلمان و تزئینات و قیمت سنگ مصنوعی و قیمت سنگ آنتیک و هزینه نهایی سنگ نما را نیز باید در نظر بگیرید.
احتمال ها رو فراموش نکنید. مانند هر پروژه پیچیده ای، چیزهایی اتفاق می افتد و مسیر حرکت از نقطه A به نقطه B یک یا دو مسیر انحرافی خواهد داشت. مطمئن باشید که این چیزها شما رو از مسیرتون منحرف نمی کند.
یک برنامه صفحه گسترده مثل اکسل، ابزار مناسبی برای توسعه بودجه شناخته شده و شما می تونید به طور مداوم اون رو تغییر بدید و بروز رسانی کنید.

2سنگ انتیک

3.    زمین خالی یا خونه ای قدیمی پیدا کنید.

ترجیح می دهید کجا زندگی کنید؟چطور می خواهید زندگی کنید؟ دنبال چه چیزی هستید؟ شاید شما دوست داشته باشید خونه ای تو کوهستان یا رو به اقیانوس داشته باشید اما الان به دلایل اقتصادی یا هر دلیل دیگری نتونید به خواسته خودتون برسید، به هر حال مشکلی نیست شاید در آینده بتونید به هدفتون  برسید. اما در حال حاضر، ممکنه یک مدرسه های خوب یا مکانهای دیگری هم وجود داشته باشد. هدف اینه که نقطه ای در جهان پیدا کنید که متعلق به شما باشد و خونه خودتون رو بسازید.
شاید یک زمین چند هکتاری، یا خونه ای قدیمی که مورد بی توجهی قرار گرفته، برای هدف شما مناسب باشد و شما تنها کسی باشید که بتونید زمین یا خونه قدیمی رو متحول کنید.

3سنگ انتیک

4.    ی

احیا کردن طراحی های مدرن قرون وسطی در خانه های جدید

علاقه خارجی ها به طراحی های مدرن قرون وسطی همچنان ادامه داره و امروزه معماران سعی می کنند که با بازسازیی خانه های اون دوران سبکی امروزی ایجاد کنند.

سنگ آنتیک و سنگ نما و سنگ مصنوعی و سنگ انتیک و سنگ دکوریسنگ آنتیک و سنگ نما و سنگ مصنوعی و سنگ انتیک و سنگ دکوری01
خانه های مدرن قرون وسطی قابلیت تبدیل شدن به خانه های امروزی رو دارند: انتقال یک پارچه بین داخل و خارج از خونه، تغییر ساختار و پذیرش طرحی برای زندگی غیر رسمی در یک فضای فشرده.
خانه های مدرن قرون وسطی همراه با زیبایی شناسایی طراحی می شدند که این تحولی از سبکهای محکم خانه های مدرن قدیمی تر محسوب می شد. در اینجا نحوه استفاده از برخی طراحی های مدرن قرون وسطی برای طراحی خونه ای جدید رو بررسی می کنیم.

سنگ آنتیک و سنگ نما و سنگ مصنوعی و سنگ انتیک و سنگ دکوریسنگ آنتیک و سنگ نما و سنگ مصنوعی و سنگ انتیک و سنگ دکوری02
بلند کردن خطوط سقف

سنگ مصنوعی

سنگ آنتیک و سنگ نما و سنگ مصنوعی و سنگ انتیک و سنگ دکوریسنگ آنتیک و سنگ نما و سنگ مصنوعی و سنگ انتیک و سنگ دکوری03
خونه های مدرن قرون وسطی معمولا یک طبقه بودند، که این دست معمار رو برای  طراحی سقف های شیب دار به جای سقفهای مسطح باز می کرد.
سقف معمولا یک شکل شیب دار ساده با شیب کم بود بر خلاف خونه های سنتی که شیبهای تندی داشتند.

سنگ آنتیک و سنگ نما و سنگ مصنوعی و سنگ انتیک و سنگ دکوریسنگ آنتیک و سنگ نما و سنگ مصنوعی و سنگ انتیک و سنگ دکوری04
این سقفها نگاه شما رو از پایین ترین سمت اتاق به بالاترین نقطه جلب می کرد. سقفهای شیب دار یکی از ویژگی هایی فضای داخلی خونه های قرون وسطی محسوب می شد.- سنگ آنتیک

چگونه با بازنگری در طراحی درب و پنجره و ویژگی های دیگر دکورِی می توان مردم را تحت تاثیر قرار داد؟

طراحی ارتفاع یک ساختمان با شخصیت آن رابطه مستقیم دارد. تناسب و ترکیب درها، پنجره ها، مصالح، طاق نما ها، پایه ها و سنگ مصنوعی دیگر عناصر با هم ترکیب شده و نمای ساختمان را تشکیل می دهند. آیا نمای خانه هایتان باعث می شود که لبخند بزنید؟

01سنگ مصنوعی و سنگ انتیک و سنگ دکوراتیو بتن اکسپوز نما طراحی ساختمان
1. باز هم یک اصل. طراحی دو طبقه یک سمت این خانه همراه با یک منطقه تاریخی نیازمند تفکر و مراقبت برای تصویب برنامه ریزی است. آجر کاری و دیگر جزییات این ساختمان مرتبا تکرار شده است اما بخش جدید در قسمت عقب قرار گرفته است و پنجره های ساده تری دارد، به طوریکه طاق برجسته ایوان و پنجره های هلالی هنوز برتری خود را حفظ کرده اند. همچنین دیوارهای نسبتا کوتاه آن اجازه می دهد تا لبه های سقف به صورت یک کلاه رسمی در بالای خانه خود را نشان دهند.
این خانه توازن میان طراحی مدرنیته و معمولی را به خوبی حفظ کرده است. اما در بررسی نماها چیز فوق العاده ای که وجود دارد این است که دیدگاه هر فرد نسبت به دیگری متفاوت است.

02سنگ مصنوعی و سنگ انتیک و سنگ دکوراتیو بتن اکسپوز نما طراحی ساختمان
2. عدم وجود مجموعه ای مطابق. این تصویر دو شخصیت را نشان می دهد. خانه سمت چپ یک کلبه است در حالیکه سمت راستی به صورتی تغییر یافته است که ساده سازی خطوط، ارتفاع بلند و قرینه های ظریف در آن دیده می شود. نمای سمت چپی با پنجره های چند تکه، درختچه ها و گیاهانی که دارد حسی دوستانه دارد. خانه سمت راست با وسپا پارک شدن جلوی خانه و نورگیری داخل خانه بیشتر حس شهری دارد.- سنگ آنتیک

03سنگ مصنوعی و سنگ انتیک و سنگ دکوراتیو بتن اکسپوز نما طراحی ساختمان
3. ایجاد یک منحنی. شخصیت نمای خارجی خانه فقط مربوط به جلوی ساختمان نیست. پنجره بزرگ دایره ای شکل در پشت این ساختمان به همراه باغ پشتی خیره کننده خواهد بود و درامی خاص را به حمام داخل اضافه خواهد مرد.

04سنگ مصنوعی و سنگ انتیک و سنگ دکوراتیو بتن اکسپوز نما طراحی ساختمان
4. بروز رسانی کلاسیک. خانه سمت چپ با داشتن اشکال سنتی و تناسب پنجره دو طبقه و قرار گرفتن سه پنحره به صورت عمودی سبکی مدرن دارد.

بکارگیری سنگ و صخره مصنوعی همراه با سنگ طبیعی و معدنی در طراحی نمای برکه و استخر مصنوعی

در این مقاله به این بحث میپردازیم که معماران برتر و طراحان دکوراسیون چگونه با بکار گیری سنگ مصنوعی و سنگ معدنی طبیعی و یا با ترکیبی از هردو به طراحی انواع نمای سنگی آبشار و یا استخر و یا آب نما و فواره مصنوعی میپردازند ؟

سنک مصنوعی و آنتیک و دکوراتیو تزئینی در نمای سنگی صخره مصنوعی

معماران برتر جهان با استفاده از انواع مصالح طبیعی و مصنوعی نظیر سنگ آنتیک و سنگ معدنی و سنگ مصنوعی یا همانطور که یاد شد با ترکیبی از هردو آن ها به ایجاد طرح ها و چشم انداز هایی بی نظیر از تالاب ها و استخر های مصنوعی می پردازند که گاهی رقیبی بسیار جدی برای مدل طبیعی خود این بنا هادر طبیعت می باشند و این امر بسیار قابل تحسین بوده و گاه جوایزی بر این خلق هنر نیز به پاس قدردارنی دریافت می نمایند.

غارهای مصنوعی و آبشار ها و صخره ها فقط تعداد محدودی از بناهای مصنوعی ایجاد شده توسط معماران در حیاط خانه ها و منازل هستند که گویی تکه ای از نوع طبیعی هستند که از دنیای طبیعت به قسمتی از خانه آورده و نصب شده اند. تعداد بناهای ساخته و طراحی شده توسط سنگ
 مصنوعی در این مورد بسیار فراتر از این ها می باشد.
در این طراحی ها بکارگیری تخته سنگ های طبیعی در کنار سنگ انتیک میتواند جلوه طبیعی تر و زیباتری را به این نما ها ببخشد.استفاده محدود حتی از چند تکه سنگ طبیعی و یا مصنوعی در ته استخر و یا چند قطعه سنگ استراتژیک که داخل نمای سنگی این طراحی ها استفاده میگردد میتواند کمک شایانی به یکسان سازی و هم پارچه کردن طراحی دکوری نماید.
حتی گاهی بکارگیری این ابعاد از سنگ طبیعی و یا مصنوعی مغلوب در طرح را میتوان محدود به 10 فوت دانست که در همان ابعاد نیز جلوه خاص خود را به بنای سنگی نظیر آب نما مصنوعی میبخشند.

یکی از بهترین انتخاب ها و گزینه ها برای بکار گیری سنگ نما فوق که از جنس سنگ مصنوعی و یا سنگ معدنی (جنس متفاوت از کل طراحی ) میباشد استفاده از آنها برای نمونه در قسمت تخته شیرجه استخر مصنوعی و یا یک تکه نما سنگ ایستاده در وسط حوض و یا یک پلتفرم جزیره مصنوعی در اطراف استخر و یا حوضچه خانگی میباشد که بیشترین آمار استفاده از آن ها متعلق به بکارگیری این تخته سنگ ها در وسط آب نما میباشد به طوری که فوران آب بر روی این تکه سنگ و یا بهتر است بگوییم از داخل این سنگ ها به نحوی طراحی میگردد که نمای سنگ طبیعی یاد آور آبشاری طبیعی باشد.

از دیگر ویژگی هایی که بکارگیری صخره سنگ ها در این نما های حوضچه میتوان از آن یاد کرد بحث عمق آب بوده که با بکارگیری آن همواره این حس منتقل میشود که گویی حوض یا حوضچه فراتر از ابعاد واقعی خود بوده و یا دارای گنجایش حجم آب بیشتری هستند و یا اگر از این سنگ ها به نحوی صحیح در اجرا استفاده شود حتی میتواند منتقل کننده این حس باشد که آب برکه دارای عمق ظاهری بیشتریست.
یادتان باشد در استفاده از سنگ مصنوعی و سنگ آنتیک و سنگ طبیعی تنها عامل محدود کننده فقط و فقط هزینه و بودجه است و هیچ محدودیتی در نوع و اندازه و سبک بکارگیری آنها در هیچ نمای سنگی ای وجود ندارد و تا جایی که ذهن بتواند خلاقیت نماید طراحی های فوق قابل اجراست.
یکی از عوامل محدود کننده و یا بهتر است بگوییم تاثیر گذار در بودجه طراحی آب نما و استخر و یا آبشار مصنوعی استفاده از صخره سنگ مصنوعی و یا طبیعی میباشد که قسمت قابل توجهی از هزینه را برای طراحی و یا حفاری از طبیعت و انتقال و باز طراحی به خود اختصاص میدهد.
حتی اگر تکه سنگ و یا بهتر است بگوییم صخره سنگ مناسبی نیز
پیدا شود که با حد اقل بودجه آماده بکارگیری شود باز هم هزینه حمل و نقل و استخراج و اکتشاف را نیز باید در نظر گرفت.
چه با بکارگیری سنگ مصنوعی و چه با استفاده از سنگ و صخره طبیعی بدون شک میتوتن آب نما و ابشار مصنوعی زیبایی را ایجاد نمود.
بنابر این قضیه مهمی که در اینجا به وجود می آید مساله زیر است :

انتخاب صحیح بین سنگ مصنوعی و سنگ طبیعی
بهترین نوع سنگ برای استفاده در طراحی حوچه و آب نما خانگی کدام است ؟

از آن جایی که بودجه یک فاکتور اساسی در تعیین مقیاس پروژه میباشد
بنابر این انتخاب نوع سنگ و ابعاد سنگ و مقیاس آن و توجه به رنگ و طرح آن میتواند در این قضیه بسار تاثیر گذار باشد که این انتخاب باید با در نظر گرفتن کاربرد سنگ در طراحی باشد به طوری که برای یک استخر یا حوض نسبتا بزرگ بهترین گزینه استفاده از تکه سنگ های تخت و صاف و درشت است این در حالی است که سنگ های گرد و بزرگ بهترین انتخاب برای طراحی آب نما و آبشار مصنوعی هستند.

صخره مصنوعی
یک رویکرد دیگر در طراحی استخر و نما سنگ تزئینی منازل بکارگیری صخره مصنوعی به جای صخره سنگ طبیعی برش داده شده میباشد که اتفاقا تاثیر مستقیمی در بودجه و هزینه نهایی خواهد داشت و علاوه بر هزینه کمتر قدرت مانتور و انتخاب شکل دلخواه و رنگ دلخواه را به معمار میدهد.
از این رو استفاده از سنگ مصنوعی و سنگ آنتیک و صخره مصنوعی امروزه همواره در انواع طراحی داخی و سنگ نما تزئینی هم

سنگ مصنوعی چیست و کاربرد سنگ مصنوعی در مقایسه با سنگ طبیعی چه تفاوتی دارد ؟

اگر بخواهیم بسیار خلاصه و کوتاه سنگ مصنوعی را توضیح دهیم و بگوییم که سنگ مصنوعی چیست باید برای جواب آن به دنبال ریشه تشکیل و نحوه تولید سنگ مصنوعی بگردیم.

سنگ مصنوعی و انتیک دکوراتیو صدر استون

سنگ مصنوعی به طور کلی از ترکیب مجدد موارد معدنی در قالب های خاص و همراه با ترکیبات خاص تحت شرایطی ایجاد میگردند و با توجه به اینکه از ضایعات سنگ های معدنی ایجاد میگردند موجب جلوگیری از اسیب زدن به منابع طبیعی میگردند در این میان صدر استون به عنوان اولین تولید کننده سنگ مصنوعی در ایران با تغییراتی در ترکیب و ایجاد سنگ مصنوعی توانسته فرمولی اختصاصی را برای تولید انواع سنگ دکوری و سنگ تزدینی یاد شده کشف نماید که نتیجه ان پدید امد سنگ های مصنوعی با خاصیت های ویژه ای نظیر تصفیه هوا و همچنین خاصیت تمیز شوندگی خودکار محصولات سنگی صدر استون گردد.

ساید برای شما سوال باشد که :

تاریخچه سنگ مصنوعی به کجا بر میگردد؟

سنگ مصنوعی چگونه به وجود آمد؟

دقیق ترین اماری که درباره تاریخچه سنگ مصنوعی تا به امروز بیان شده حاکی از ان است که تولید سنگ مصنوعی در حوالی سال 1960 میلادی و در کشور ایتالیا آغاز شد و در مدت کوتاهی با توجه به زیبایی بی نظیری که سنگ نما تزئینی و دکوری مصنوعی به انواع منازل و ساختمان ها میداد توجه بسیاری را به خود جلب کرد و کارخانه های بسیاری شروع به تولید آن نمودند.

 

سنگ های مصنوعی تولید شده کنونی صدر استون با حفظ اصول اساسی و پایه سنگ مصنوعی تغییرات قابل توجهی در فرمول تولید سنگ مصنوعی خود داشته است که همانطور که اشاره شد ضمن حفظ ساختار و اصالت موضوع معایب سنگ های مصنوعی معمولی را کاملا بر طرف نموده و سبکی نو در تولید سنگ مصنوعی ایجاد کرده است.

سنگ نما آنتیک و دکوری تزئینی و انتیک صدر استون تولید کننده سنگ مصنوعی

معایب سنگ های مصنوعی چیست ؟

هر صنعت و تکنولوژی ای در اوایل تولید خود ضمن نکات مثبتی که میتوان از ان بهره جست بدون شک دارای کاستی ها و نواقصی نیز میباشد که به مرور زمان متخصصان و تولید کنندگان ان حوضه در صدد رفع ان بر می آیند و ضمینه تولید سنگ مصنوعی و سنگ آنتیک نیز از این ماجرا مستثنا نیست به طوری که در اوایل تولید این سنگ های دکوری با ایراداتی نظیر شکستن سنگ ها به دلیل نقص در شیوه های تولید سنتی سنگ مصنوعی و مقاوت کم سنگ مصنوعی در مقابل شرایط جوی رو به رو بود که متخصصان تولید سنگ مصنوعی صدر استون با بکار گیری دانش روز دنیا و تحت لیسانس کانادا توانستند این موضوع را به طور کامل رفع نمایند و امروزه سنگ های نما تولید شده صدر استون با کیفیت بسیار بالا و همانطور که گفته شد فرمولاسیون اختصاصی و انحصاری روانه بازار میگردد به طوری که ازمایشات متعددی که به لحاض کنترل کیفی بر این محصولات سنگ مصنوعی انجام گرفته گواه بر این ادعاست که سنگ های تزئینی صدر استون در مقابل شرایط جوی بسیار شدید نظیر تغییرات دمایی بسیار زیاد و همچنین رطوبت فوق العاده مقاوم بوده و بدون اغراق میتوان بیان کرد که موارد یاد شده هیچ گونه تاثیری بر کیفیت و رنگ محصولات سنگ مصنوعی صدر استون ندارند.

سنگ مصنوعی از چه چیز ساخته میشود؟

ترکیبات سنگ مصنوعی چیست ؟

عمده ترکیبات سنگ های مصنوعی آگرکات یا سنگ دانه های طبیعی و سیمان و رزین و رنگ میباشند که در موارد بهینه شده مصالح بکار رفته در انها به صورت افزودنی هایی اختصاصی میباشد که این ترکیب ها در نهایت با عنصر اصلی همان آب ترکیب شده و محصول نهایی انواع سنگ مصنوعی نظیر سنگ انتیک و سنگ نما را میسازند.

کارخانه تولید سنگ مصنوعی صدر که امروزه آن را با نام صدر استون میشناسیم به عنوان قدیمی ترین و اولین شرکت تولید سنگ تزئینی و سنگ دکوری نما در سال 1388 تاسیس شد و فعالیت خود را در زمینه تولید انواع سنگ دکوراتیو و سنگ آنتیک مصنوعی در ایران آغاز کرد.
این واحد به عنوان زیر شاخه ای از هولدینگ صدر در این زمینه  فعالیت می نماید و  بنیان گذار صنعت تولیدات سنگ مصنوعی و سنگ انتیک دکوری شناخته میشود و حتی بسیاری از کشور های همسایه که سنگ های مصنوعی صدر استون به انها صادر میشود این صنعت را به همین نام می شناسند. مدتی پس از تاسیس این واحد , صدر استون شروع به افزایش ظرفیت تولید سنگ مصنوعی و سنگ تزئینی خود تا 300000  متر مربع در سال نمود و با بکار گیری آاخرین تکنولوژی روز دنیا در تولیدات سنگ مصنوعی و سنگ آنتیک و همچنین سنگ دکوراتیو تحت لیسانس کانادا به این امر دست یافت.
صدر استون تنها یک واحد تولید کننده سنگ های مصنوعی معمول نبوده و همواره با تولیدات متنوع ترین و جدید ترین مدل های سنگ تزئینی این امکان را فراهم نموده که بتوانیم با بکار گیری سنگ مصنوعی تولید شده این واحد دکوراسیونی جدید و متفاوت به سبک نو را داشته باشیم.
در دهه اخیر با آغاز کار شرکت های نو پا در این عرصه نظیر تولیدات سمنت پلاست  , مجموعه عظیم تولید سنگ نما صدر گامی نو در این صنعت برداشته و جدید ترین و مدرن ترین سبک سنگ مصنوعی را با نام بتن اکسپوز یا همان بتن اکسپوز صدر را به بازار های جهانی معرفی کرده که در نوع خود بی همتاست. از نکات بارز این مجموعه قدیمی میتوان به نو آوری های ان در تولیدان سنگ نما اشاره نمود که این قابلیت در سنگ های تولیدی این مجموعه مشهود است و از جمله آن می توان به خاصیت های ویژه سنگ انتیک و سنگ مصنوعی صدر استون اشاره نمود که قابلیت هایی نظیر شست و شوی خود کار یا در واقع امکان تمیز شوندگی خودکار تمامی تولیدات سنگ این واحد اشاره نمود و از دیگر ویژگی های ان میتوان به انطباق بسیار بالای سنگ های مصنوعی تولید صدر استون در مقابل شرایط جوی و تغییرات دمایی ناگهانی اشاره نمود و همگی این ها در کنار امکان سفارش سنگ دکوراتیو و سنگ آنتیک تولیدی این مجموعه با رنگ و ابعاد دلخواه موجب برتری قابل توجه این مجموعه در مقابل رقیب های نو پا آن گردیده است.هم اکنون مدیران این شرکت در صدد گسترش این صنعت در نقاط مختلف جهان بوده و در این راستا با رایزنی با کمپانی های کانادایی و با بکار گیری تکنولوژی های روز دنیا در حال احداث واحد تولیدی در کشور یاد شده میباشند.مجموعه هلدینگ صدر با حضور دایمی خود در نمایشگاه صنعت ساختمان از سال 1388 گامی نو در عرصه معرفی مصالح ساختمانی و سنگ تزینی برداشته است و همه ساله بازدید کنندگان بسیاری را از تمامی نقاط جهان راهی غرفه های خود در نمایشگاه صنعت سنگ و ساختمان می نماید.
سلام arvin هستم از اعضای جدید یونی آزاد