ديگر ابزار ها
نام کاربری
نام
تحصیلات
وضعیت تاهل
جنسیت
جستجو
مشخصات
گروه آموزشی سفید
18 پست
موزیک


دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96-97

دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96-97

دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96-97

انتخاب رشته کنکور سراسری یکی از حساس ترین مقاطع تحصیلی هر دانش آموز می باشد که می تواند آینده و مسیر زندگی یک داوطلب را بطور کامل تغییر دهد. همانگونه که می دانید کنکور سراسری و دانشگاه آزاد چند سالی است که ادغام شده اند و این دو دانشگاه در انتخاب رشته از هم جدا می شوند. انتخاب رشته کنکور سراسری در سایت sanjesh.org صورت می پذیرد ولی انتخاب رشته دانشگاه آزاد در سایت آزمون این دانشگاه به نشانی azmoon.org صورت می پذیرد.

سایت دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96-97

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96-97 نیز در همین سایت www.azmoon.org قرار می گیرد. داوطلبان عزیز برای دانلود دفترچه به این سایت وارد شده و در ابتدای صفحه لینکی با عنوان انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96-97 قرار داده شده است که باید روی این لینک کلیک کنید. با کلیک بر روی این لینک وارد صفحه ای می شوید که در منو سمت راست چندین گزینه وجود دارد که یکی از گزینه ها دانلود دفترچه راهنما می باشد. که با کلیک بر روی این گزینه می توانید دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96-97 را دانلود نمایید.

در زیر لینک دریافت دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96-97 در منو سمت راست گزینه ای به نام محل های دانشگاهی نیز قرار داده شده است که با کلیک بر روی این گزینه می توانید بصورت آنلاین رشته ها و محل های دانشگاهی را چک کنید که بسیار راحت تر می باشد. در این صفحه دو روش جستجو قرار داده شده است که در یک روش براساس نوع رشته جستجو می کنید و در روش دیگر براساس نوع دانشگاه.

برای مثال شما در بخش اول رشته مهندسی برق را انتخاب می کنید که به صورت لیست وار نشان می دهد کدام دانشگاه ها این رشته را می پذیرند. در حالت دوم شما یک واحد دانشگاهی مثلا تهران جنوب را انتخاب می کنید و لیست رشته های ارائه شده این دانشگاه را نشان می دهد.

تلگرام دانشگاه آزاد

لینک دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96-97

در این قسمت نیز لینک دریافت دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96-97 به محض منتشر شدن قرار داده می شود که می توانید با کلیک بر روی لینک زیر دفترچه رو دانلود کنید.

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96-97

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96-97

داوطلبان عزیز در صورت نیاز به مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96-97 می توانید با مشاوران مرکز گروه آموزشی سفید با سابقه چندین ساله در زمینه انتخاب رشته حضوری و تلفنی در ارتباط باشید. برای ارتباط با مشاوران مجرب مرکز از طریق تلفن ثابت با شماره زیر تماس بگیرید:

شماره تماس مرکز مشاوره سفید

مطالب انتخاب رشته کنکور سراسری 96-97 ، دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 96-97 ، انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96-97 ، تکمیل ظرفیت انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96-97 ،

ثبت نام بدون کنکور رشته های پیراپزشکی


ثبت نام بدون کنکور رشته های پیراپزشکی

رشته های پیراپزشکی از رشته های بسیار پرطرفدار بوده و هست و همیشه داوطلبان بسیار زیادی تمایل دارند در این رشته ها ثبت نام نمایند. رشته های پیراپزشکی بدلیل داشتن شرایط کاری بهتر و درآمد نسبتا بهتر نسبت به رشته های دیگر سبب شده اند داوطلبان زیادی خواهان ورود به این رشته ها باشند. رشته های پیراپزشکی شامل رشته های زیادی مانند: علوم آزمایشگاهی ، پرستاری ، مامایی ، اتاق عمل ، هوشبری ، بهداشت حرفه ای ، رادیولوژی و... می باشد. در دو سال اخیر ثبت نام بدون کنکور رشته های پیراپزشکی انجام می شود ولی با این تفاوت که هر کسی با هر شرایطی نمی تواند در این رشته ها ثبت نام نماید. با ادامه مقاله همراه باشید تا از شرایط ثبت نام بدون کنکور پیراپزشکی مطلع گردید.ثبت نام بدون کنکور رشته های پیراپزشکی در مقطع کاردانی صورت می پذیرد

ثبت نام بدون آزمون رشته های پیراپزشکی در مقطع کاردانی ناپیوسته انجام می گیرد. خب منظور از کاردانی ناپیوسته چیست؟ منظور از کاردانی ناپیوسته این است که گرچه مقطع کاردانی است ولی شما برای ثبت نام پیراپزشکی بدون کنکور حتما نیاز به مدرک پیش دانشگاهی دارید و بدون داشتن مدرک پیش دانشگاهی نمی توانید در این رشته ها ثبت نام کنید.
ثبت نام بدون کنکور رشته های پیراپزشکی بر اساس سوابق تحصیلی می باشد

ثبت نام بدون آزمون رشته های پیراپزشکی براساس سوابق تحصیلی می باشد. خب منظور از براساس سوابق تحصیلی می باشد چیست؟ منظور از ثبت نام براساس سوابق تحصیلی در واقع همان معدل کتبی دیپلم می باشد و گزینش براساس معدل کتبی دیپلم می باشد.خب با چه معدلی می توان در این رشته ها ثبت نام کرد؟ برای ثبت نام بدون کنکور رشته های پیراپزشکی محدودیت معدل وجود ندارد و با هر معدلی می توان در این رشته ها ثبت نام کرد ولی خب شانس قبولی برای معدل های پایین 15 خیلی ضعیف می باشد.ثبت نام بدون کنکور رشته های پیراپزشکی برای تعداد خاصی از رشته ها می باشد

ثبت نام بدون آزمون رشته های پیراپزشکی برای تمامی رشته های پیراپزشکی صورت نمی پذیرد و تنها تعداد محدودی از رشته های پیراپزشکی پذیرش دارند. خب با این تفاسیر کدام رشته های پیراپزشکی بدون کنکور می باشد؟رشته های بدون آزمون پیراپزشکی که پذیرش دارند عبارتند از: اتاق عمل ، بهداشت عمومی - بهداشت خانواده ، بهداشت حرفه ای ، بهداشت عمومی - مبارزه با بیماری ها ، بهداشت محیط ، تکنسین سلامت دهان ، علوم آزمایشگاهی ، مامایی ، مدارک پزشکی ، هوشبریثبت نام بدون کنکور رشته های پیراپزشکی در مناطق خاصی انجام می پذیرد

ثبت نام بدون آزمون رشته های پیراپزشکی برای تمامی شهرها و مناطق انجام نمی پذیرد بلکه این رشته ها بیش تر در مناطق محروم پذیرش دارند و در مناطق دیگر پذیرش ندارند. در واقع ثبت نام بدون کنکور پیراپزشکی طرحی است برای تکمیل نیرو در مناطق محروم.ثبت نام بدون کنکور رشته های پیراپزشکی دارای تعهد خدمت می باشند

همانگونه که گفته شد رشته های بدون کنکور پیراپزشکی دارای تعهد خدمت می باشند. خب منظور از تعهد خدمت چیست؟ منظور از تعهد خدومت این است که شما باید سه برابر مدت تحصیلتان باید در منطقه محروم بمانید و خدمت خود را انجام دهید و در این مدت حق ادامه تحصیل ندارید. برای مثال اگر شما دو ساله مدرک کاردانی خود را بگیرید شش سال باید در منطقه محروم مانده و تعهد خود را انجام دهید و در این شش سال حق ادامه تحصیل ندارید.رشته های بدون کنکور پیراپزشکی شهریه ای ندارند

بله شما با پذیرش در رشته های بدون کنکور پیراپزشکی هیچ پرداخت شهریه ای انجام نمی دهید و بصورت دوره روزانه تحصیل می کنید که در قبال این تعهد خدومت سه برابر مدت تحصیل را می دهید.آیا در طول دوره انجام تعهد در رشته های بدون کنکور پیراپزشکی حقوقی دریافت می کنیم؟

جواب به این سوال بله می باشد. شما با پذیرش در این رشته ها و پایان مدت تحصیل با شروع دوران تعهد حقوق کارمندی وزارت بهداشت را تا پایان دوره تعهد دریافت می کنید که معمولا بالای دو ملیون در ماه می باشد. و بعد از پایان دوران تعهد بستگی به خودتان دارد که ادامه داده یا در محل دیگری مشغول به کار باشید.
ثبت نام بدون کنکور رشته های پیراپزشکی دارای مصاحبه می باشند

ثبت نام بدون آزمون رشته های پیراپزشکی بصورت نیمه متمرکز بوده و دارای مصاحبه می باشد که در صورت قبولی براساس سوابق تحصیلی دعوت به مصاحبه شده و در صورت قبولی در مصاحبه وارد رشته و دانشگاه مورد نظر می شوند. البته داوطلبانی میتوانند در دوره های بدون آزمون کاردانی علوم پزشکی شرکت نمایند که شرایط اختصاصی پذیرش را داشته باشند.داوطلبان عزیز برای دیدن رشته محل های دارای پذیرش بدون کنکور پیراپزشکی می توایند از تصاویر زیر استفاده کنید.

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

اکثر دانشجویان مقطع کارشناسی به فکر ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر دانشگاهی (تحصیلات تکمیلی) میباشند و بسیاری از داوطلبان معمولا یکسال مانده به دوره کارشناسی، برنامه ریزی خود را برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد آغاز مینمایند تا در رشته مورد نظر خود در مقطع کارشناسی ارشد موفق به ادامه تحصیل شوند. کنکور کارشناسی ارشد از آنجایی مهم میباشد که بسیاری از داوطلبان بعد از تحصیل در دوره کارشناسی، تصمیم به تغییر رشته در کارشناسی ارشد میکنند و از طرفی هم ظرفیت پذیرش دانشگاه ها در مقطع کارشناسی ارشد بسیار محدود تر میباشد، که باعث بالا رفتن سطح رقابت در کنکور کارشناسی ارشد می شود.

داوطلبانی که تصمیم به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد دارند، ابتدا باید از زمان بندی ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد اطلاع داشته باشند. ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد در سالهای گذشته به دو  صورت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد  سراسری ( دانشگاه های سراسری دولتی روزانه ، شبانه ، پردیس های خودگردان ، غیرانتفاعی ، پیام نور ، مجازی )و ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد انجام میگرفت ولی از سال 95 تصمیم به ادغام نمودن کنکور کار شناسی ارشد سراسری و کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد گرفته شد که پس از آن ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه های دولتی و ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد به صورت هم زمان صورت می پذیرد و در واقع یک آزمون مشترک برای مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی و کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد برگزار میشود که همه ی داوطلبان  باید در جلسه آزمون شرکت کنند تا مجاز به انتحاب رشته در مقطع کارشناسی ارشد گردند.

بنابراین کنکور ارشد دانشگاه های دولتی و کنکور ارشد دانشگاه آزاد بصورت همزمان و در اصل یک آزمون میباشند ولی با این تفاوت که انتخاب رشته دانشگاه سراسری و انتخاب رشته دانشگاه آزاد جدا از هم میباشد و دفترچه جداگانه ای در قالب دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد منتشر می شود.

کانال تلگرام گروه آموزشی سفید

زمان و نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

بر اساس روال هرساله، ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد معمولا دی ماه شروع میشود و همه متقاضیان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد باید از طریق مراجعه به سایت سنجش کشور به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

داوطلبان عزیز باید توجه داشته باشند که قبل از هرگونه اقدام برای ثبت نام ، ابتدا دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد را دانلود و مطالعه نمایند. دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد شامل شرایط و نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ، شرایط عمومی و اختصاصی پذیرش کنکور کارشناسی ارشد ، تاثیر سهمیه ها در کنکور کارشناسی ارشد ، مراحل ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد، نحوه گزینش مقطع کارشناسی ارشد و...میباشد.

متقاضیان شرکت کننده در کنکور کارشناسی ارشد باید توجه داشته باشند که هر داوطلبی مجاز به شرکت در همه مجموعه های امتحانی میباشد و داوطلبان میتوانند در مقطع کارشناسی ارشد اقدام به تغییر رشته نمایند و در مجموعه امتحانی مورد علاقه خود آزمون بدهند.

هم چنین هر داوطلبی فقط مجاز به شرکت در یک مجموعه امتحانی میباشد و باید در زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد مجموعه امتحانی خود را مشخص نماید و کد رشته امتحانی ( کد رشته امتحانی اصلی ) را در فرم ثبت نام درج نماید. داوطلبانی که علاقه مند به شرکت در رشته امتحانی دیگری، علاوه بر مجموعه امتحانی اصلی خود میباشند میتوانند با خرید کارت اعتباری آزمون کارشناسسی ارشد ، از لیست رشته های شناور کارشناسی ارشد رشته های امتحانی دوم را انتخاب نمایند. البته داوطلبان باید دقت نمایند که باید شرایط شرکت در رشته شناور را داشته باشند تا مجاز به ثبت نام در مجموعه امتحانی دوم باشند.

ویرایش ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد: پس از اینکه مدت زمان تعیین شده برای ثبت نام متقاضیان آزمون کارشناسی ارشد به اتمام رسید، فرصتی مجدد برای ویرایش اطلاعات داوطلبان در نظر گرفته می شود. زمان ویرایش ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد معمولا نیمه دوم فروردین می باشد و داوطلبان در صورتی که نیاز به ویرایش اطلاعات هویتی و تغییر معدل کارشناسی را داشته باشند میتوانند اقدام به ویرایش اطلاعات خود نمایند.

زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد

آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری و آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بر اساس تقویم زمانی سازمان سنجش اردیبهشت ماه برگزار می شود و داوطلبان شرکت کننده در گروه های آموزشی مختلف باید در روز تعیین شده در جلسه کنکور ارشد حضور داشته باشند.

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد 96-97

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد 96-97

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد 96-97

دانشگاه آزاد اسلامی برای سال تحصیلی جدید ثبت نام بدون آزمون انجام می دهد. ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 5 سالی می باشد که اجرا می شود و داوطلبان به راحتی می توانند وارد این دانشگاه شده و در رشته دلخواه خود ادامه تحصیل دهند. البته ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد یک سری شرایط دارد که باید داوطلبان آن را مد نظر داشته باشند.

قبل از اینکه وارد بحث نحوه ثبت نام شویم ابتدا یک توضیح کوتاهی درباره مقاطع تحصیلی که بدون آزمون می توان در آن ها ثبت نام کرد می دهیم:

مقاطع تحصیلی بدون آزمون دانشگاه آزاد 96-97

به طور کلی شما برای ثبت نام بدون آزمون در دانشگاه آزاد می توانید در 6 مقطع اقدام نمایید که این شش مقطع عبارتند از:

1- ثبت نام بدون آزمون کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد

2- ثبت نام بدون آزمون کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد

3- ثبت نام بدون آزمون کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد

4- ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته ( کاردانی به کارشناسی ) دانشگاه آزاد

5- ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

6- ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد

هر کدام از این مقاطع یک سری شرایط خاص برای پذیرش دارند که باید داوطلب حتما این شرایط را داشته باشد خب به ترتیب هر کدام را بصورت کامل توضیح می دهیم چون مراحل ثبت نام همه این مقاطع مشابه هم می باشد در پایین صفحه نحوه ثبت نام بطور کلی بیان شده است در این مرحله ویژگی های و شرایط هر مقطع را بیان می کنیم.

ثبت نام بدون آزمون کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد

ثبت نام کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد بیش تر مختص دانش آموزان فنی حرفه ای و هنرستانی می باشد. برای ثبت نام در مقطع کاردانی پیوسته شما نیازی به داشتن مدرک پیش دانشگاهی ندارید و با مدرک دیپلم می توانید در این مقطع ثبت نام کنید. محدودیتی که در ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد وجود دارد این است که شما مجاز نیستید هر رشته ای که خواستید را انتخاب نمایید.

برای مثال شما اگر دیپلم معماری دارید دیگر در رشته برق نمی توانید ثبت نام نمایید. پس مد نظر داشته باشید که محدودیت انتخاب دارید در این مقطع رشته تربیت بدنی استثنا بوده و همه می توانند در این رشته ثبت نام کنند.

تلگرام دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون آزمون کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد بیش تر مختص دانش آموزان نظری می باشد زیرا که برای ورود به این مقطع حتما نیاز به مدرک پیش دانشگاهی دارید. تفاوت عمده کاردانی پیوسته و ناپیوسته در همین موضوع می باشد که کاردانی ناپیوسته نیاز به مدرک پیش دانشگاهی دارد. همچنین شما در این مقطع مجاز هستید هر رشته ای که خواستید انتخاب نمایید.

برای مثال اگر شما دیپلم تجربی دارید می توانید در رشته هایی مثل برق یا رشته های انسانی ثبت نام کنید و در انتخاب رشته محدودیتی ندارید. رشته دامپزشکی که رشته پر طرفداری می باشد در این مقطع بصورت بدون کنکور ارائه می شود.

ثبت نام بدون آزمون کاردانی به کارشناسی ( کارشناسی ناپیوسته ) دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد مختص دانشجویانی می باشد که مدرک کاردانی خود را اخذ کرده اند زیرا که بقیه داوطلبان در صورتی که مدرک مقطع بالاتر را داشته باشند اگر مدرک کاردانی را نگرفته باشند در این مقطع نمی توانند ثبت نام نمایم. برای مثال دانشجویی که به صورت کارشناسی پیوسته خوانده و مدرک لیسانس را گرفته باشد در این مقطع نمی تواند ثبت نام نماید زیرا مدرک کاردانی را ندارد.

در ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد مقطع کاردانی به کارشناسی شما مجاز هستید بدون توجه به رشته کاردانی خود هر رشته ای که خواستید انتخاب نمایید فقط در صورتی که رشته انتخابی شما با رشته مقطع کاردانی شما متفاوت باشد در این صورت بین 8 تا 12 واحد پیش نیاز باید بگذرانید.

ثبت نام بدون آزمون کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون آزمون کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد محبوب ترین مقطع ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد می باشد که اکثر داوطلبان در این مقطع ثبت نام می کنند. برای ثبت نام در این مقطع شما باید حتما مدرک پیش دانشگاهی داشته باشید. در این مقطع شما مجاز هستید بدون توجه به مدرک دیپلمتان هر

ثبت نام کنکور سراسری
ثبت نام کنکور سراسری

یکی از چالش های پیش رو برای فارغ التحصیلان دوره متوسطه دوم در کشور ما، رقابت در کنکور سراسری میباشد. همانطور که میدانید، کنکور سراسری برای دانش آموزان عزیز و حتی خانواده های دانش آموزان به یک دغدغه و چالش تبدیل شده است و دانش آموزان عزیز تمام تلاش و وقت خود را برای آمادگی و شرکت در کنکور سراسری میگذراند تا کسب رتبه ای قابل قبول در کنکور سراسری نتیجه تلاش خود را ببینند و هم چنین خانواده ها با حمایت از دانش آموزان خود ( مثل تهیه جزوات کنکور ، ثبت نام در کلاسهای تقویتی کنکور و آزمون های آزمایشی کنکور ) انتظار دارند که دانش آموزان رتبه قبولی در کنکور سراسری را کسب کرده و با کسب نتیجه مناسب در رشته دلخواه و دانشگاه های مورد نظر قبول شوند.زمان و نحوه ثبت نام کنکور سراسری

زمان ثبت نام : مجری ثبت نام و برگزاری ثبت نام کنکور سراسری، سازمان سنجش و آموزش کشور می باشد و بر اساس تقویم زمانی سازمان سنجش، ثبت نام کنکور طبق روال هرساله به صورت کشوری و معمولا از نیمه دوم دی ماه شروع میشود و ثبت نام آزمون بصورت اینترنتی از طریق سایت www.sanjesh.org صورت می گیرد و همه داوطلبان و متقاضیان شرکت در گروه های پنج گانه آزمون سراسری ، باید در بازه زمانی تعیین شده اقدام به ثبت نام در گروه های آزمایشی مورد نظر کنند. ثبت نام کنکور سراسری در پنج گروه به شرح ذیل انجام میگیرد:ثبت نام کنکور سراسری گروه ریاضی و فیزیکثبت نام کنکور سراسری گروه علوم تجربیثبت نام کنکور سراسری گروه علوم انسانیثبت نام کنکور سراسری گروه هنرثبت نام کنکور سراسری گروه زبانهر یک از داوطلبان میتوانند علاوه بر شرکت در یکی از گروه های اصلی ( کنکور ریاضی و فیزیک، کنکور تجربی و کنکور انسانی ) ، میتوانند در یکی از گروه های شناور ( کنکور هنر و کنکور زبان ) نیز ثبت نام کنند.

همانطور که گفتیم ثبت نام در گروه های آزمایشی کنکور سراسری در بازه زمانی مشخصی که از طریق سازمان سنجش اعلام می شود صورت میگیرد و همه متقاضیان باید قبل از اقدام به ثبت نام ، دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری را دریافت کنند. داوطلبان و متقاضیان شرکت در ثبت نام کنکور سراسری توجه نمایند که دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری شامل تمامی اطلاعات مربوط به ثبت نام کنکور ، شرایط عمومی و اختصاصی کنکور سراسری ، تاثیر سهمیه ها در کنکور سراسری ، زمانبندی برگزاری کنکور سراسری و اعلام نتایج کنکور سراسری و زمان انتخاب رشته کنکور سراسری و ... می باشد. دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری از طریق سایت سنجش امکانپذیر می باشد.نحوه ثبت نام در کنکور سراسری: داوطلبان عزیز پس از مطالعه دفترچه راهنمای کنکور، میتوانند با خرید کارت اعتباری ثبت نام کنکور و دریافت سریال ثبت نام کنکور، وارد سیستم ثبت نام شوند و مطابق با راهنمای ثبت نام، مشخصات هویتی و داوطلبی خود را ثبت کنند و گروه آزمایشی خود را انتخاب کنند.در ثبت نام کنکور سراسری، داوطلبانی که تمایل به شرکت در رشته های دانشگاه پیام نور ودانشگاه غیر انتفاعی میباشند باید علاوه بر خرید کارت اعتباری مربوط به ثبت نام کنکور سراسری، سریال علاقه مندی به ثبت نام رشته های دانشگاه پیام نور و غیر اتفاعی را نیز تهیه نمایند تا پس از اعلام نتایج کنکور سراسری،مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی نیز باشند.کد سوابق تحصیلی چیست؟

در سالهای اخیر داوطلبان برای شرکت در کنکور سراسری میبایست ابتدا کد سوابق تحصیلی خود را تهیه نموده تا بتوانند مجاز به ثبت نام باشند.کد سوابق تحصیلی شامل کد سوابق تحصیلی دیپلم و کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی میباشد که متقاضیان عزیز برای دسترسی به کد سوابق تحصیلی خود باید کد دانش آموز و کد منطقه اخذ دیپلم و کد منطقه اخذ پیش دانشگاهی را داشته باشند.نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی : داوطلبان عزیز برای گرفتن کد سوابق تحصیلی در ابتدا باید وارد سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی به آدرس dipcode.medu.ir شده و با وارد کردن مشخصات داوطلبی خود وارد صفحه تایید نمرات دیپلم و تایید نمرات پیش دانشگاهی شده و پس از تایید اطلاعات، کد سوابق تحصیلی خود را اخذ نمایند.داوطلبان عزیز میتوانند برای دریافت مشاوره تحصیلی و اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت نام کنکور سراسری( تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور، تاثیر سهمیه ها در کنکور، شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان ، شرایط پذیرش دانشگاه های خاص در کنکور ، ترمیم معدل دیپلم و...) میتوانند با مشاورین گروه آموزشی سفید در تماس باشند. منبع:

ثبت نام کنکور سراسری
ثبت نام مدارس نمونه دولتی
ثبت نام مدارس نمونه دولتی
آزمون مدارس نمونه دولتی هرساله توسط آموزش و پرورش برای ورود دانش آموزان به دوره متوسطه اول ( ششم به هفتم ) و دوره متوسطه دوم ( نهم به دهم ) برگزار می شود. در این مقاله به بیان توضیحاتی درمورد مدارس نمونه دولتی برای شناخت بیشتر داوطلبان ورود به مدارس نمونه دولتی ، زمان و نحوه ثبت نام مدارس نمونه دولتی، شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی و همچنین زمان برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی ونحوه اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی می پردازیم.شناسنامه مدارس نمونه دولتی : به منظور تشویق و ترغیب دانش آموزان مستعد به ویژه مناطق محروم و افزایش رشد علمی و تربیتی آنان و جلوگیری از ضایع نشدن نیروهای مؤمن و هدفی که در تداوم انقلاب اسلامی نقش سازنده دارند و نیز به منظور استفاده از تجربیات حاصله در ارتقای کیفیت آموزشی سایر آموزشگاه های مدارس نمونه (دخترانه و پسرانه) تـأسیس گردید. مدارس نمونه دولتی در هر منطقه یا شهرستان در صورت وجود امکانات به پیشنهاد رییس منطقه یا شهرستان و تأیید مدیر کل استان و امور آموزشی و فنی و حرفه ای (برحسب مورد) تأسیس می شود.معلمان و مربیان مدارس نمونه دولتی از افراد متعهد و با تجربه می باشند که از سطح علمی و آموزشی بالایی برخوردار هستند و دارای حداقل 5 سال سابقه تدریس در مدارس آموزش و پرورش و با مؤسسات آموزشی مورد تأیید میباشند و مدیران مدارس نمونه دولتی از سطح علمی بسیار بالایی برخوردار هستند .زمان و نحوه ثبت نام مدارس نمونه دولتی
ثبت نام مدارس نمونه دولتی براساس زمانبندی سازمان استعداد درخشان کشور هرساله از اسفند ماه در دو مقطع تحصیلی متوسطه اول و متوسطه دوم انجام می گیرد. ثبت نام آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی کشور بصورت اینترنتی و از طریق سایت sampad.medu.ir انجام می گیرد و دانش آموزان عزیز میتوانند از طریق ورود به سایت مدارس نمونه دولتی استان خود، وارد سیستم ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی شوند و مراحل ثبت نام مدارس نمونه دولتی را انجام دهند. همچنین ویرایش ثبت نام مدارس نمونه دولتی نیز از طریق سایت ثبت نام آزمون نمونه دولتی امکانپذیر می باشد.داوطلبان عزیز قبل از هرگونه اقدامی برای ثبت نام، باید دفترچه ثبت نام مدارس نمونه دولتی را دانلود کنند. دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی شامل زمان و نحوه ثبت نام مدارس نمونه دولتی ، شرایط پذیرش مدارس نمونه نمونه دولتی ، منابع آزمون نمونه دولتی ، زمان توزیع کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی ، زمان برگزاری آزمون نمونه دولتی ، زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی و زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت مدارس نمونه دولتی می باشد که در ذیل به صورت مختصر توضیح می دهیم.شرایط پذیرش مدارس نمونه نمونه دولتی
ثبت نام دانش آموزان مدارس نمونه دولتی از بین فارغ التحصیلان پایه های ششم ابتدایی و نهم برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر صورت میگیرد و ملاک پذیرش دانش آموزان برای ثبت نام نمونه دولتی ، مجموع کل امتحان نهایی و نمره آزمون ورودی خواهد بود. از جمله شرایط و ضوابط ثبت نام داوطلبان در آزمون نمونه دولتی به شرح ذیل می باشد:
  1. تابعیت جمهوری اسلامی ایرانی
  2. اشتغال به تحصیل در پایه ششم و پایه نهم
  3. کسب مقیاس خیلی خوب در تمام دروس و یا مقیاس خوب در یک درس و خیلی خوب در سایر دروس نوبت اول برای داوطلبان ورود به پایه هفتم مدارس نمونه دولتی
  4. کسب حداقل معدل 17 در پایه هشتم برای داوطلبان ورود به پایه دهم مدارس نمونه دولتی

نکته:
  1. ثبت نام در دبیرستان های متوسطه اول و متوسطه دوم نمونه دولتی صرفا در محدوده منطقه محل تحصیل پایه ششم و پایه نهم امکان پذیر می باشد.
  2. در ضمن دانش آموزان باید دقت کنند که درصورت قبولی در مدارس نمونه دولتی به هیچ عنوان امکان جا به جایی یا تغییر اولویت را ندارند.
  3. ثبت نام اتباع غیر ایرانی با توجه به منابع بخشنامه شده از مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور


زمان توزیع کارت ورود به جلسه مدارس نمونه دولتی
"همراه داشتن کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی برای حضور در جلسه آزمون الزامی میباشد"کارت ورود به جلسه مدارس نمونه دولتی معمولا یک هفته مانده به زمان برگزاری آزمون نمونه دولتی توزیع می شود.توزیع کارت آزمون نمونه دولتی بصورت اینترنتی و از طریق سایت ثبت نام مدارس نمونه دولتی انجام می گیرد و داوطلبان عزیز می توانند با استفاده از شماره شناسنامه و کد رهگیری خود کارت آزمون رو دریافت نمایند.کارت ورود به جلسه مدارس نمونه دولتی شامل مشخصات داوطلبی و شماره داوطلبی می باشد که داوطلبان پس از دریافت آن باید مشخصات مندرج برروی کارت آزمون را با مشخصات هویتی خود تطبیق دهند تا نقصی نداشته باشد. در صورت وجود نقص در کارت ورود به جلسه مدارس نمون
ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور 96-97

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور 96-97

دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه های بزرگ کشور می باشد که زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد دانشجویان بسیار زیادی را در خود جای داده است. دانشگاه پیام نور در هر سال دو بار صورت ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور را انجام می دهد. ویژگی های خیلی خاصی که مختص خود این دانشگاه است سبب شده است داوطلبان زیادی به سمت این دانشگاه سوق پیدا کنند ویژگی هایی مانند:1- میزان شهریه دانشگاه پیام نور پایین ترین میزان شهریه در بین همه دانشگاه ها می باشد.2- اجباری نبودن حضور در کلاس ها در دانشگاه پیام نور که سبب می گردد افراد شاغل نیز به راحتی بتوانند در این دانشگاه تحصیل نمایند.3- ثبت نام فراگیر پیام نور که فقط مختص این دانشگاه می باشد.ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 96-97

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور دارای دو مرحله می باشد:1- ثبت نام اینترنتی دانشگاه پیام نور2- ثبت نام حضوری دانشگاه پیام نورثبت نام بدون آزمون اینترنتی دانشگاه پیام نور 96-97

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش صورت می پذیرد. ثبت نام بدون آزمون اینترنتی دانشگاه پیام نور 96-97 از طریق سایت sanjesh.org صورت می پذیرد. داوطلبان عزیز برای ثبت نام ابتدا باید منتظر بمانند تا ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور آغاز گردد با آغاز ثبت نام به سایت www.sanjesh.org مراجعه کرده و در منوهای سمت راست روی منوی سراسری کلیک نمایند.
در این منو دفترچه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور جهت دانلود قرار می گیرد که عنوان دفترچه به اسم دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجوی صرفا" براساس سوابق تحصیلی در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی ، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی در سایت قرار می گیرد که با کلیک بر روی این لینک می توانید دفترچه را دانلود نمایید. دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور شامل شرایط پذیرش بدون آزمون دانشگاه پیام نور ، لیست رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور و ... می باشد.بعد از دانلود دفترچه برای ثبت نام می توانید بر روی ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی کلیک کنید و ثبت نام اینترنتی خود را تکمیل نمایید.در مرحله بعد باید منتظر باشید نتایج انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور برای شما اعلام گردد که به شما گفته می شود در کدام یک از انتخاب های خود قبول شده اید. بعد از اینکه مشخص شد در کدام رشته قبول شده اید می توانید نسبت به ثبت نام حضوری در دانشگاه پیام نور اقدام نمایید.
ثبت نام بدون آزمون حضوری دانشگاه پیام نور 96-97

بعد از مشخص شدن رشته قبولی با در دست داشتن پرینت اینترنتی و کپی کارت ملی و شناسنامه و مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به دانشگاه مربوطه مراجعه کرده و ثبت نام خود را تکمیل کنید.در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی و هر سوال دیگری درباره دانشگاه پیام نور می توانید با مشاوران گروه آموزشی سفید در ارتباط باشید. برای تماس با مشاوران مرکز با تلفن ثابت با شماره زیر تماس بگیرید
در صورتی در حال تحقیق درباره ثبت نام بدون آزمون هستید مطالب ،
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 96-97


ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 96-97

دانشگاه علمی کاربردی یک از دانشگاه های وابسته به وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری می باشد که بصورت بدون آزمون از بین داوطلبان ثبت نام می کند. ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی صرفا بدون آزمون بوده و این دانشگاه هیچ آزمونی را برای ورود به این دانشگاه ندارد.داوطلبانی که می خواهند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 96-97 را انجام دهند ابتدا باید شناخت لازم از این دانشگاه و شرایط پذیرش این دانشگاه داشته باشند که در ادامه این مقاله اطلاعات کاملی را درباره این دانشگاه ارائه میدهیم.ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی در دو مقطع تحصیلی صورت می پذیرد که این دو مقطع تحصیلی عبارتند از کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته. منظور از ثبت نام بدون آزمون کاردانی دانشگاه علمی کاربردی این است که شما برای ورود به این دانشگاه در مقطع کاردانی نیازی به مدرک پیش دانشگاهی ندارید و با هر مدرک دیپلمی می توانید بصورت بدون آزمون وارد این دانشگاه شوید.ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی در سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org صورت می پذیرد که داوطلبان باید برای ثبت نام وارد این سایت گردند. در این سایت در منوی سمت راست که بصورت رنگی می باشد بر روی گزینه سبز رنگ که نوشته دانشگاه جامع علمی کاربردی کلیک می کنید. در این بخش هم لینک دانلود دفترچه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی 96-97 قرار می گیرد و هم لینک ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی.اسم دفترچه ثبت نام علمی کاربردی با اسم دفترچه پذیرش دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه‌ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی بر روی سایت قرار می گیرد. پس از دریافت و مطالعه کامل دفترچه ثبت نام علمی کاربردی می توانید تا 30 انتخاب در یک گروه داشته باشید. منظور از 30 انتخاب در یک گروه چیست؟نحوه انتخاب رشته در ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

رشته های دانشگاه علمی کاربردی بطور کلی هر رشته ای ه باشد در یکی از چهار گروه اصلی این دانشگاه قرار دارد یا به عبارتی دیگر در دانشگاه علمی کاربردی چهار گروه اصلی وجود دارد به نام های گروه صنعت ، گروه مدیریت و خدمات اجتماعی ، گروه کشاورزی ، گروه فرهنگ و هنر. حال شما هر رشته ای در این دانشگاه انتخاب کنید در یکی از این چهار گروه قرار دارد. در هنگام ثبت نام بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی 96-97 شما مجاز به این می باشد که فقط از یک گروه انتخاب داشته باشید. در هر گروه از این ها مثلا گروه صنعت بالای 200 رشته وجود دارد و شما می توانید از بین این 200 رشته تا سی رشته و محل انتخاب نمایید. مثلا هم می توانید سی رشته مختلف انتخاب کنید و یا نه یک رشته را در سی دانشگاه مختلف انتخاب کنید.توجه داشته باشید که در هنگام ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی شما وقتی یک رشته از گروه صنعت را انتخاب کردید دیگر مجاز به انتخاب رشته از گروه مدیریت نیستید.
سهمیه شاغل و آزاد دانشگاه علمی کاربردی چیست؟

تا اینجا پس بطور کامل متوجه شدیم که باید وارد سایت شویم دفترچه رو دانلود کنیم از یک گروه سی تا رشته محل می تونیم انتخاب کنیم. حالا دانشگاه علمی کاربردی یک سهمیه دیگر بنام سهمیه شاغل و آزاد قرار داده است که در حین ثبت نام از شما می پرسد. سهمیه آزاد سهمیه است که همه می توانند در آن شرکت کنند و محدودیتی وجود ندارد و می توانید سی رشته خود را انتخاب کرده و ثبت نمایید. ولی اگر شاغل هستید و می خواهید سهمیه شاغلی را انتخاب کنید باید به این نکات توجه نمایید.در هر چهار گروه اصلی که در بالا گفتیم مثلا گروه صنعت چندین زیر گروه وجود دارد که در هر کدام از زیر گروه ها رشته های خاصی قرار دارند. شما وقتی سهمیه شاغلی را انتخاب می کنید باید علاوه بر یک گروه از یک زیر گروه نیز انتخاب کنید و مجاز نیستید از زیر گروه های دیگر انتخاب نمایید و ثبت نام بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی 96-97 خود را تکمیل نمایید.برای واضح تر ش

ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 96-97

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 96-97

ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 96-97

دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه های فعال در بخش تحصیلات تکمیلی می باشد که در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز دانشجو جذب می کند. بدلیل بالا بودن میزان شهریه دانشگاه آزاد و بقیه دانشگاه ها بسیاری از داوطلبان تمایل دارند در مقطع کارشناسی ارشد وارد دانشگاه پیام نور شوند. همچنین بدلیل اینکه بسیاری از داوطلبانی که وارد مقطع کارشناسی ارشد می شوند شاغل نیز هستند برای همین دانشگاه پیام نور یک امتیاز خاص نیز برای این عزیزان محسوب می گردد که بدون حضور در کلاس بتوانند ادامه تحصیل دهند. در ادامه درباره نحوه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 96-97 توضیح می دهیم با ما همراه باشید:

شرایط ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

داوطلبان عزیز توجه داشته باشند که در مقطع کارشناسی ارشد ، دانشگاه پیام نور به سه صورت پذیرش دانشجو دارد که بصورت تفکیک شده بیان می کنیم:

1- ثبت نام از طریق کنکور کارشناسی ارشد

2- ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد پیام نور

3- ثبت نام فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

خب حالا با نحوه پذیرش در کارشناسی ارشد پیام نور آشنا شدیم. ثبت نام از طریق کنکور کارشناسی ارشد که واضح می باشد و نیاز به توضیح خاصی ندارد شما ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سراسری که از طریق سایت sanjesh.org صورت می پذیرد را انجام می دهید و در آزمون کارشناسی ارشد سراسری شرکت می کنید و بعد از اینکه رتبه شما اعلام شد می توانید در انتخاب رشته از بین رشته های پیام نور انتخاب واحد نمایید.

تلگرام دانشگاه پیام نور

در خصوص ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد پیام نور مطلب مهم این است که هر داوطلبی نمی تواند ثبت نام نماید و این نوع ثبت نام با یکسری شرایط خاص انجام می پذیرد. شرایط خاصی که این نوع پذیرش دارد برای داوطلبان ممتاز می باشد. شرایط اختصاصی کلی به این صورت می باشد.

شرایط اختصاصی ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

1- کلیه حائزین شرایط درخواست کننده دوره کارشناسی ارشد شامل استعدادهای برتر و فارغ التحصیلان ممتاز براساس حداقل معدل 16 برای رشته های غیر علوم انسانی و 17 برای رشته های علوم انسانی و سایر شرایط مندرج در شیوه نامه اجرایی براساس امتیازات حاصل از معدل و سایر شاخص های مرتبط ارزیابی و براساس ظرفیت 10 درصدی برای هر یک از رشته/محل های انتخابی گزینش علمی خواهند شد.

2- پذیرش دانش آموختگان واجد شرایط در هر سال تحصیلی تنها برای یک بار و فقط در همان سال در رشته همنام و متجانس امکان پذیر است.

و چندین بند اختصاصی دیگر می باشد که داوطلبان با داشتن این شرایط می توانند ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور خود را انجام دهند.

ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 96-97

ثبت نام فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

ثبت نام فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور نیز شیوه پذیرش مختص دانشگاه پیام نور می باشد که در این نوع پذیرش ابتدا

ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96-97

ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96-97

ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96-97

دانشگاه آزاد یکی از دانشگاه های بسیار فعال در زمینه تحصیلات تکمیلی می باشد که بسیاری از داوطلبانی که در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می کنند در این دانشگاه هستند. ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به دو صورت انجام می پذیرد :

1- ثبت نام از طریق کنکور کارشناسی ارشد

2- ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

همانطور که می دانید کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و سراسری از سال 95 ادغام شدند و پذیرش در کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد صرفا از طریق کنکور کارشناسی ارشد سراسری که از طریق سایت سازمان سنجش sanjesh.org صورت می گیرد.

ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بصورت جداگانه صورت می پذیرد و ثبت نام آن از طریق سایت azmoon.org صورت می پذیرد.  داوطلبانی که می خواهند در کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام نمایند باید همزمان با آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به سایت www.azmoon.org رفته و ثبت نام خود را انجام دهند.

شرایط ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96-97

خب با توجه به توضیحات بالا یک سوال اصلی پیش می آید که آیا همه می توانند در ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد شرکت نمایند؟

پاسخ به این سوال یک جواب دارد که آن هم خیر می باشد. خب پس چه کسانی با چه شرایطی می توانند ثبت نام بدون آزمون ارشد دانشگاه آزاد را انجام دهند؟

خب برای ثبت نام بدون آزمون یکسری شرایط هست که باید داوطلبان به آن توجه کنند که در زیر توضیح داده شده است:

تلگرام دانشگاه آزاد

1- کلیه حائزین شرایط درخواست کننده دوره کارشناسی ارشد شامل استعدادهای برتر و فارغ التحصیلان ممتاز براساس حداقل معدل 16 برای رشته های غیر علوم انسانی و 17 برای رشته های علوم انسانی و سایر شرایط مندرج در شیوه نامه اجرایی براساس امتیازات حاصل از معدل و سایر شاخص های مرتبط ارزیابی و براساس ظرفیت 10 درصدی برای هر یک از رشته/محل های انتخابی گزینش علمی خواهند شد.

2- پذیرش دانش آموختگان واجد شرایط در هر سال تحصیلی تنها برای یک بار و فقط در همان سال در رشته همنام و متجانس امکان پذیر است.

3- ترم تابستانی و مرخصی بدون احتساب سنوات جزء نیمسال های تحصیلی محسوب نمی شوند مشروط به این که تعداد نیمسال های تحصیلی برای دوره کارشناسی پیوسته 8 نیمسال و برای دوره کارشناسی ناپیوسته 4 نیمسال بیشتر نشود.

4- دانشجویانی که طول مدت تحصیلشان به دلایلی خارج از اختیار خود (مانند بیماری، مأموریت والدین یا همسر، ازدواج و طلاق و یا به دلیل زایمان) حداکثر دو نیمسال تحصیلی بیش از مدت مجاز این شیوه نامه شود در صورت تأیید کمیسیون موارد خاص دانشگاه می توانند از این تسهیلات استفاده نمایند.

5- تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده مجاز نیست.

6- دانش آموختگان (کارشناسی ناپیوسته) رشته هایی که براساس سرفصل مصوب طول مدت تحصیل آنان حداقل 5 نیمسال تعریف شده باشد می توانند از مزایای این آئین نامه برخوردار شوند (این موضوع شامل دروس پیش نیاز دانشگاهی نمی شود و تنها سرفصل مصوب ملاك عمل خواهد بود).

7- دانشجویانی که دارای دروس معادل سازی شده باشند، شامل پذیرش بدون آزمون (استعدادهای درخشان) نمی شوند.

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96-97

هزینه ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96-97

داوطلبان عزیز برای ثبت نام بدون آزمون باید وارد سایت azmoon.org شده و با خرید کارت اعتباری 40 هزار تومانی و دریافت نام کاربری و رمز عبور می توانند ثبت نام خود را انجام دهند.

توجه به داوطلبانی که می خواهند ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96-97 را انجام دهند

1- تأکید می گردد امتیاز پذیرش بدون آزمون( استعدادهای درخشان ) در دانشگاه آزاد اسلامی تنها مختص فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه آزاد اسلامی می باشد لذا سایر افراد از ثبت نام و ارسال هرگونه تقاضا در این زمینه خودداری نمایند.

2- متقاضیان استفاده از امتیاز پ

صفحات: 1 2